Úvod Kitzbühel se představuje

Kitzbühel se představuje

Kitzbühel je jedním z nejoblíbenějších lyžařských a turistických středisek v Rakousku. Každoročně sem směřuje mnoho turistů, a to v zimě i v létě. Ať už máte rádi jakoukoliv formu aktivní dovolené, zde se vám bude líbit.

 

O Kitzbühelských Alpách

Kitzbühelské Alpy představují pohoří, které najdete v Rakousku, konkrétně ve spolkových zemích Salcbursko a Tyrolsko. Jejich největším vrcholem je Keutzjoch, který se tyčí do výšky 2 558 mn. m. Leží na západě masivu. Nadřazenou jednotkou Kitzbühelských Alp jsou Centrální krystalické Alpy a východní Alpy. Mezi sousední jednotky Kitzbühleských Alp řadíme Rofan, Steinberge, Kaisergebirge, Dientener Berge, Berchtesgadenské Alpy, Vysoké Taury, Zillertalské Alpy, Tuxské Alpy.

Kitzbühelské Alpy najdete mezi skalnatými masivy Steinberge a Vysokými Taury. Budeme-li chtít srovnat Kitzbühelské Alpy s jiným pohořím, můžeme říci, že se v mnohém podobá Nízkým Tatrám či Roháčům. Rozloha Kitzbühelských Alp činí 1900 km2.

 

V Kitzbühelských Alpách jsou četné horské chaty. Většina z nich spadá pod horský spolek Alpenverein. Jsou jimi Alpenrosehütte, Bamberger Hütte, Bochumer Hütte, Brechhornhaus, Bürglhütte, Erich-Sulke-Hütte, Erlahütte, Fritz-Hintermayr-Hütte, Gasthaus Steinberghaus, Hochhörndler-Hütte, Hochwildalmhütte, Kobingerhütte, Oberland Hütte, Wildkogelhaus, Wildseeloderhaus a Wolkensteinhaus. Některé z těchto chat jsou soukromé.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Kitzbühel.cz
Kontakty