Úvod Lyžování Permanentka Kitzbüheler Alpen AllStarCard

Permanentka Kitzbüheler Alpen AllStarCard

Pokud si zakoupíte permanentku „Kitbüheler Alpen AllStarCard“, tak si můžete kromě Kitzbühelu zalyžovat i v následujících lyžařských střediscích: 

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Představuje jedno z největších lyžařských středisek Rakouska. Rozkládá se v nadmořské výšce 620 - 1957 m n. m. Středisko leží uprostřed Kaisergebirge v Tyrolsku.

Jsou tu sjezdovky různých obtížností. Dohromady je jich 279 km. Běžkaři se můžou vypravovat na své túry po 85 km. Jde o ideální místo pro všechny druhy zimních sportů. Pokud máte rádi pěší turistiku, vypravte se nahoru Hohe Salve. Naskytnou se vám tu mnohé krásné výhledy na panoramata hor.

St. Johann in Tirol / Oberndorf

Lyžařský areál St. Johann in Tirol se nachází v nadmořské výšce 670 - 1700 m n. m. Leží v pohoří Wilder Kaiser, konkrétně na úpatí a severních úbočích vrcholu Kitzbüheler Hornu. Můžete si tu zalyžovat na 60 km sjezdovek, které jsou snadnější až středně těžké úrovně. Konkrétně jich je 20 km modrých, 33 km červených a 7 km černých. Pokud jste zdatní lyžaři, čeká tu na vás sjezd dlouhý 5,5 km. Nachází se u lanovky Baumpenzig. Jde o nejnáročnější sjezdovku tohoto areálu. Celá lyžařská oblast je klidná a vyhledávají ji především rodiny s dětmi.

St. Johann in Tirol mají v oblibě hlavně vyznavači carvingu. Četné možnosti jsou tu i pro snowboardisty a především běžkaře, na které tu čeká přes 275 km upravovaných stop. Můžete se tu každoročně účastnit největší běžkařské akce v Rakousku. Nese název „Koasalauf“. 

Waidring - Steinplatte

Waidring najdete v údolí Steinplatte a Steinbegen Lofer. Je součástí oblasti Pillerseetal. Zdejší lyžařská oblast se rozkládá v Tyrolsku, Salzburgu a Bavorsku. Najdete tu sjezdovky všech obtížností a své si tu užijí i snowboardisté. Příležitosti jsou tu i pro běžkaře, zimní turisty, příznivce sáňkování atd. Oceníte i to, že hned u lanovky Waidring je parkoviště. 

Fieberbrunn-Pillersee

Fieberbrunn-Pillersee představuje lyžařský areál, který najdete v nadmořské výšce 840 - 2020 m n. m. Dohromady vás tu čeká 35 km sjezdovek. Z toho jich je 10 km modrých, 20 km červených a 5 km černých. Mají vynikající úroveň a je tu také hluboká sněhová stopa. 

Hochtal Wildschönau

Wildschönau představuje lyžařský areál, který se nachází v nadmořské výšce 828 – 1 903 m n. m. V údolí najdete čtyři vesničky. Jsou jimi Oberau, Thirbach, Auffach a Niedarau.

Jde o menší lyžařské středisko a je určeno lidem, kteří mají rádi spíše klidnější areály.

Své si tu najdou všichni lyžaři, ať už je jejich lyžařská úroveň jakákoliv. Dohromady je tu 69 km sjezdovek. Z toho jich je 14 km modrých, 46 km červených a 9 km černých. Vhodné příležitosti jsou tu pro carving i snowboarding. Snowboardisté ocení především zdejší Race´n Boarder Park. Je tu rovněž mnoho upravovaných běžeckých stop a máte tu i další možnosti zimních sportů. 

Alpbachtal

Alpbachtal najdete v nadmořské výšce 640 - 2025 m n. m. Toto středisko rádi vyhledávají rodiny s dětmi, které ocení sjezdovku Reither Kogel. Je tu mnoho dalších sjezdovek pro začátečníky. Dohromady tu najdete 16 km lehkých, 30 km středně těžkých a 5 km těžkých sjezdovek. Nesetkáte se tu s přeplněnými sjezdovkami a je tu relativně klid.

Snowboardisty potěší zdejší U-rampa a zábradlí se skoky. Pokud jezdíte rádi na běžkách, nenechte si ujít udržované stezky Seenloipe a Bergfeldloope. Je tu i několik putovatelských cest pro příznivce nordického sportu. Najdete zde i další možnosti sportovního vyžití. 

Lyžařský cirkus Saalbach-Hinterglemm-Leogang

Skicirkus Saalbach-Hinterglemm-Leogang řadíme mezi 10 nejlepších rakouských středisek. Nachází se v nadmořské výšce 840 – 2 096 m n. m. Lyžaři sem rádi směřují, protože tu najdou vše, co od lyžování očekávají.

Je tu cca 200 km propojovaných sjezdových tratí. Z toho jich je 90 km modrých, 95 km červených a 15 km černých.

Nejnáročnější a nejhezčí trať je č.15. Jde o černou sjezdovku, na které se v roce 1991 jelo mistrovství světa. Jezdí se tu pravidelně Světový pohár.

Umíte-li skutečně dobře lyžovat, nadchne vás i černá sjezdovka dlouhá 4 km, která vede z vrcholu Schattberg - Ost do Saalbachu.

Je tu výborný systém umělého zasněžování, takže i koncem sezóny jsou tu velmi kvalitní podmínky pro lyžování. Nacházejí se tu také dva funparky a je tu noční osvětlení. V celé oblasti funguje kvalitní síť skibusů, která vás rychle přepraví tam, kam potřebuje. 

Zell am See

Zell am See se nachází v nadmořské výšce 757 – 3 029 m n. m. Jde o velmi navštěvovanou lyžařskou oblast. Stejně se jmenuje i zdejší obec a významné jezero - Zeller am See. Nad městem Zell am See se rozkládá areál Schmittenhöhe s 78 km tratí. Nachází se nedaleko dalšího významného městečka a lyžařského střediska Kaprunu. Nad Kaprunem je lyžařský areál Maiskogel s 20 km tratí.

Najdete tu lyžařské sjezdovky všech obtížností a i pro další typické zimní sporty je tu dostatek příležitostí. 

Ledovcové lyžařské středisko Kaprun-Kitzsteinhorn (3.203 m)

Kaprun-Kitzsteinhorn se nachází v nadmořské výšce od 1 976 až do 3 029 m n. m. Areál se rozprostírá nad střediskem Zell am See. Jde o ledovcovou oblast, která vám zaručí kvalitní podmínky sněhu pro celoroční lyžování. Nejlepší podmínky jsou v nejvyšší části ledovce, tj. v oblasti vleků Magnetköpflifte. Jde však jen o mírné sjezdovky. Více si lyžování užijete, pokud je v provozu vlek Kitzlifte či Keeslift.

Na Kaprun-Kitzsteinhorn se lyžuje na severovýchodních svazích Kitzsteinhornu. Mírnější sjezdovky najdete mezi vrcholovou stanicí a mezistanicí Alpincentrum, která je v nadmořské výšce 2 450 metrů. Na ledovec se dostanete z údolí, kde je nástupní stanice.

Snowboardisté ocení, že přímo na ledovci se nachází snowboard park. Jsou tu rovněž upravované běžecké tratě. V okolí Zell am See jich je cca 200 km a na samotném ledovci jich je 3 km v nadmořské výšce 2 900 metrů.

 Lyžařská střediska zahrnutá do skipasu Kitzbühel Alpen AllstarCard vám tak dohromady nabízí přes tisíc kilometrů sjezdovek, 350 vleků a lanovek a mnoho lyžařských chat a škol.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Kitzbühel.cz
Kontakty